Son Yazılar
Ana Sayfa / Genel / Vadeli mevduat hesabı nedir?

Vadeli mevduat hesabı nedir?

Birikimleriniz kaybetmeden belirli bir oranda kazanç getirmesi anlamına vadeli mevduat hesabı denmektedir. Kar payı mevduat hesabı adı altında isimlendirilmektedir. Yatırdığınız paraya göre çeşitli hesaplamalarla düzenli olarak hiçbir kayıp olmadan faiz almanız anlamına gelmektedir. Banka müşterileri için yatırımlarını biriktirmesi için birçok güvenilir yöntem sunmaktadır. Bu işlemler sonucunda elde edilen çardağın komisyon gibi düşünerek müşterilerine sağlamaktadır.

Vadeli Mevduat Hesabı Açan Bankalar

Garanti Vakıfbank İş Bankası gibi bankalar mevduat hesabı adı altında hizmet vermekte gönül rahatlığıyla birikimlerinizi yatırma imkanınız sizlere sunmaktadır. Geçmiş tarihlerde sürekli yükseleceği düşünülen döviz hesapları açtırarak yastık altı diye tabir edilen evde saklama yöntemleri kullanılmaktaydı . Günümüzde ise dövizdeki belirsizlik sebebiyle enflasyon rakamlarının farklı yol izlemesi nitelendirilen dolayı mevduat hesabı açtırmak daha garantili bir yol olarak gözlemlenmektedir.

 

Kira getirisi için satın alacağınız bir evden daha fazla kazandıran mevduat hesabı tamamen müşterilerine üstün hizmet sunan bankalar aracılığıyla ayrıcalıklı hizmet sunma yolunda sürekli kendini yenilemektedir. 100 000 olan bir evden aldığınız kira 500 TL iken bir kısmını da Devlete vergi ödemek zorunda kalıyorsunuz. Fakat aynı birikim de yapmış olduğunuz mevduat hesabı sayesinde 770 TL civarında getiri elde ediyorsunuz. Mevduat hesabınızı daha uzun süre olarak belirtirseniz karının daha çok yükselmektedir mevduat hesabı açarken bir çok dikkat etmeniz gereken önemli ayrıntı bulunmaktadır. Mevduat hesabı açtığınız takdirde vadesini doldurmadığı hesabını bu hesabınızdan para çekme imkanınız da bulunmamaktadır. Bu sebepten dolayı Kısa vadeli tercih ederseniz Sizlerde daha rahat yatırım yapmış olabilirsiniz. Eğer ki yatırmış olduğunuz miktarı ihtiyaç duymayacaksınız. Uzun vadede kullanabilirsiniz. Sizlerde bankalar aracılığıyla mevzuat hesaplarınızı garantili bir şekilde karlı bir yatırım olanağı olarak görebilir hiçbir sıkıntıya düşmeden uzun veyahut da kısa vadede gelir elde edebilirsiniz.

 

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

apple mağaza zorlu randevu

Apple Store Randevu alma

Apple Store’dan randevu alamıyor musunuz? Her baktığınızda hiç boş yer görünmüyor mu, sakın vazgeçmeyin çünkü …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir