Son Yazılar
Ana Sayfa / Katılım Bankaları / Vakıfbank Katılım Bankası Taşıt Finansmanı

Vakıfbank Katılım Bankası Taşıt Finansmanı

26 Şubat itibari ile Vakıf Katılım Bankası olarak hizmetlerine başlayan ve Türkiye’nin ikinci katılım bankası olarak hizmet sunan Vakıfbank’ın hedefinde büyüyen esnaf ve bu büyümeye destek veren Vakıfbank yer almaktadır.

Vakıfbank katılım bankası olarak öncelikle işyeri sahibi olmak isteyenlere esnafa özel kredi sistemleri geliştirmiştir. Şimdilik belirli illerde şubesi bulunan ve ilerleyen dönemlerde daha fazla ilde hizmet vermeyi hedefleyen Vakıf Katılım Bankası genel olarak tüm hizmetlerini şubeler üzerinden yürütmektedir. Esnaf destek paketleri ile diğer bankalara oranla daha avantajlı hizmet vermekte olan Vakıfbank katılım bankası konut finansmanı, taşıt finansmanı, bireysel finansman gibi kredi türlerini müşterilerine sunmaktadır. Faizsiz kredi sunmak amacı ile kurulan Vakıfbank katılım bankası bambaşka bir sistem ile hizmet vermektedir.

Vakıfbank Katılım Bankası Taşıt Finansmanı Başvurusu

Vakıfbank Katılım Bankası Taşıt finansmanı başvurunuz için öncelikli olarak banka şubesinin bulunduğunuz ilde olması şarttır. Satın almak istediğiniz aracın bilgileri ile birlikte kimlik, ikametkah ve gelir belgesini şubeye iletmeniz başvurunuzun ilk aşamasını tamamladığınız anlamını taşımaktadır. Satın almayı plandadığınız aracın sizin ödeme gücünüz ile uyuşup uyuşmadığı yetkililer tarafından incelendikten sonra katılım bankası ayrıcalığı devreye girecektir. Araç sizin için satın alınacak ve sonrasında size üzerine bir kar payı eklenerek tekrar satılacaktır. Bu süreçte 48 aya varan vade ile taksitlendirme imkanı sağlanacaktır.

Vakıfbank Katılım Bankası Taşıt Finansmanı Hesaplama

Faiz oranları bulunmayan bu sistemde temel işleyiş müşteri yerine satın alma ve üzerine bir kar payı koyarak istenilen taksitlerde ödeme fırsatı ile müşteriye satma yöntemidir. Kısacası aradaki kurum olarak komisyon alan bir sistem geliştirilmiştir. Bu nedenle herhangi bir hesaplama yöntemi bulunmamaktadır.

Vakıfbank Katılım Bankası Taşıt Finansmanı Faiz oranları

Masraf ve kar tutarlarının ana para tutarına eklenerek hesaplandığı taşıt fiyatı istenilen veya ödeme gücüne göre taksitlere ayrılarak müşteriye sunulmaktadır. Herhangi bir faiz sistemi bulunmayan bu işleyişte 0 veya 2. El taşıtlar için bu ayrıcalıklı hizmet sunulmaktadır. İkinci el araçlarda 5 yaşın üzerinde bulunma durumunda bu imkan tanınamamaktadır. Katılım bankasının avantajı ise ödeme planlarının kişinin ödeme yapabileceği taksit aralığının belirlenebilir olmasıdır.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Vakıf Bank Katılım Bankası

Türkiye’nin en köklü bankalarından biri olan Vakıfbank, geçtiğimiz günlerde bir katılım bankası kurdu ve bunu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir