Son Yazılar
Ana Sayfa / Sahibi Kim / Yapı Kredi Bankasının Sahibi Kim?
yapı kredi bankası

Yapı Kredi Bankasının Sahibi Kim?

1944 yılında kişilerin daha hızlı konut kredisi kullanabilmesi maksadı ile Kazım Taşkent tarafından kurulmuştur. Türkiye’nin ilk özel bankası olarak bilinmekte olduğu gibi ayrıca 4. Büyük bankası unvanına sahiptir. Merak edilen Yapı Kredi Bankasının Sahibi Kim? Sorusunun cevabı ise yüzdelik dilimler üzerinden % 18,2 oranı halka açık, % 81,8 oranı ise kendi arasında % 50-%50 olarak Koç Gruba ve İtalya’nın banka kurumu olan UniCredit Group ait olduğunu söyleyebiliriz.

Yapı Kredi Bankası Vermiş olduğu Hizmetler

Aklınıza gelebilecek tüm banka işlemlerinizi yapabildiğiniz ve özellikle de kredi konusunda tüm imkânlara sahip olabildiğiniz bir banka ile karşı karşıya kalarak elektronik ortamlarından da fazlası ile faydalanabilmektesiniz. Yani Yapı Kredi Bankası üzerinden internet bankacılığı, telefon bankacılığı, mobil bankacılık ve ATM merkezleri hizmetlerinden de kesintisiz ve hızlı hizmet alabildiğinizi belirtmek isteriz.

Yapı Kredi Bankası Çalışma Saatleri 2016

Köklü bir alt yapıya sahip olarak binlerce çalışanı ve müşterisi bulunan bankamız sabahın erken saatlerinde mesaisine başlamaktadır. Tüm şubeleri ile birlikte açılış ve kapanış yapan Yapı Kredi Bankası Çalışma Saatleri ise 09.00-12.30 ile 13.30-17.00 kadar olduğu belirtilmiştir. Böylece haftanın her günü olmak şartı ile hizmet alabilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz. Hafta sonları, resmi bayram ve dini bayram günlerinde ise banka kesinlikle kapalı olmaktadır. Böylece bu günleri takip etmeniz sizin açınızdan iyi olabilir.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

şekerbank

Şekerbank’ın Sahibi Kim?

İlk olarak 1953 yılında pancar kooperatifleri adı altında Eskişehir de kurulan bankamız daha sonraları ise …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir