Son Yazılar
Ana Sayfa / Krediler / Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Türkiyenin devlet bankası olarak bilinen ve en büyük banka ünvanına sahip olan Ziraat bankası aynı zamanda en fazla müşteriye hitap eden bankadır. Emeklililerin maaşlarını aldıkları tek banka  olma ünvanını kısa süre önce maaş taşıma olanağı ile elinden kaptıran Ziraat bankası yenilenmenin vakti geldiğine inanarak sunmuş olduğu hizmette değişkilk yapmaya karar vermiştir. Sunduğu ürünler arasında daha fazla seçeneğe yer vererek değişim yolunda etkili adımlar atan Ziraat bankası ihtiyaç kredisi seçenekleri de oldukça uygun faiz oranları ile müşterilere sunulmaktadır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları ve İstenilen Belgeler

Başta da belirttiğmiiz gibi emekliler tarafından en sık kullanılan banka olan ziraat bankasının çoğu ürünü ve kredi seçenekleri emekliler tarafından kullanılmaktadır. İhtiyaç kredisi seçenekleri arasında tüketici kredisi, indirimli tüketici kredisi, masrafsız tüketici kredisi, eğitim kredisi, ipotekli bireysel finansman kredisi bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken faiz oranı, dosya masrafı gibi giderlerin oranları olmalıdır. Ziraat bankasında ödeme kolaylığı maaşları bankaya yatan emekliler düşünülerek tasarlanmıştır. 3 ayda bir ödeme veya aylık ödeme gibi seçenekler sunan bankanın vade aralığı ise 1-36 ay arasında gerçekleşmektedir. Genel faiz aralığı %1,35 ile %1,55 arasında değişen Ziraat bankasının avantajlarından faydalanmak için Ziraat bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanız yeterli olacaktır. İstenilen belgeler arasında ise, kimlik, gelir belgesi, adınıza kayıtlı fatura ve diğer belgeler bulunmaktadır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi’ne Nasıl Başvurabilirim?

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için şubelere gitmek gerekmektedir. Genel olarak internet üzerinden başvuru kabul etmeyen bankanın yenilikçi olduğu çoğu konu olsa da bu başvuru konusunda halen eski yöntemleri tercih etmesi müşterilerine vakit kaybı yaratmaktadır. Şubelerden yapılan başvurular genel olarak maksimum 3 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Başvurunun sonucu olumlu olması durumunda istenilen belgeler hazırlanarak şubeye gitmek gerekmektedir. Karşılıklı imzalanan sözleşme sonrasında kredi tutarı direk hesaba aktarılmaktadır. Kredinin red cevabı almasındaki temel neden ise kredi notudur. Her kişiye özel olan kredi notu kişinin bankalar üzerinde kullandığı ürünlere karşı olan ödeme alışkanlığıdır.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Senetle Kredi Veren Bankalar

Birçok kişinin farklı yerlere farklı insanlara çeşitli borçları bulunmaktadır bütün borçlarını tek bir ödeme altında …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir