Son Yazılar
Ana Sayfa / Katılım Bankaları / Ziraatbank Katılım Bankası

Ziraatbank Katılım Bankası

Banka kredileri size konut satın almak için ihtiyacınız olan finansmanı sağlayacaktır. Ancak standart bankacılık sisteminin bu konuda birçok dezavantajı olduğunu belirtmek gerekiyor. Nitekim bu sistemde konut satın almak için ciddi bir faiz oranı işlemektedir. Bu durum hayatınız boyunca ekonomik ve hukuki yükümlülük altına girmenize sebep olabilir. Dolayısıyla konut finansmanlarını sağlarken dikkatli olmanız gerekir.

Türkiye’nin en köklü finans kuruluşu olan Ziraat Bankası, bünyesinde yer alan Ziraatbank Katılım Bankası ile oldukça uygun fırsatlarla konut sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Satın almak istediğiniz konutu seçtikten sonra bankaya başvurmanız yeterli olacaktır. İhtiyacınız olan konut 120 aya varan taksit olanaklarıyla tarafınıza tahsis edilecektir.

Ziraatbank Katılım Bankası Konut Finansmanı Başvurusu

Bankanın konut finansmanından yararlanabilmek için öncelikle satın alacağınız konutun krediye uygun olması gerekiyor. Bu uygunluk söz konusuysa konutu satın alacağınız kişi veya kurumdan alacağınız bir belgeyle Ziraatbank Katılım Bankası konut finansmanından yararlanabilirsiniz. Başvurularınız bankanın ilgili departmanları tarafından değerlendirilerek tarafınıza kısa süre içinde dönüş yapılacaktır.

Başvuru yapabilmeniz için, bütün kredi ve finansman başvurularında olduğu gibi kimlik, ikametgâh ve gelir belgelerinizin olması gerekir. Bunun amacı vadeleri geri ödeyebileceğinizi bankaya taahhüt edebilmektir. Gelir belgesi, geçiminizi sağladığınız kaynağı belirten belge olarak kabul edilmektedir. Maaş bordrosu, banka hesap bilgileri gibi belgeler gelir belgesi olarak kabul görmekle birlikte, söz konusu dokümanlar banka şubesinde bulunuyorsa telefon ya da internet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

Ziraatbank Katılım Bankası Konut Finansman Hesaplama

Ziraat Bankası bünyesinde faizsiz bankacılık hizmeti veren Ziraatbank Katılım Bankası size konut almak için nakit tahsis etmek yerine, konutu satın alarak size belli bir vade oranıyla satar. Bu sistem yurtdışında mortgage olarak anılmaktadır.

Ziraatbank Katılım Bankası Konut Finansman Faiz Oranları

Ziraat Bankası mortgage hizmetinde anapara üzerine yüzde oranından belli bir faiz işler ve vade oranına bölünür. 120 aya varan vade seçenekleriyle ödeme yapma olanağına sahip olduğunuzu unutmayınız. Kârı belirleyen vade değil anapara ve masraflar olacaktır. Dolayısıyla ekstrem durumlar dışında aylık ödemelerinize herhangi bir faiz işlemeyecektir.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Ziraatbank Katılım Bankası Taşıt Finansmanı

Türkiye’nin en köklü bankası olan Ziraat Bankası da bütün dünyada rağbet gören bir sistem olan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir